یکشنبه 24 تیر 1403  

اخباربیمارستان شهید معرفی زاده

1402/1/5 شنبه

کلنگ ساخت بیمارستان 250تختخوابی شادگان به زمین زده شد.

سید حمید جمال‌الدینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در آیین کلنگ‌زنی یادشده اظهار کرد: با تدبیر دولت سیزدهم در تکمیل و توسعه تخت‌های بیمارستانی که در حدود 2سال گذشته، نزدیک به 15هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شد..

.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم که کلنگ‌زنی بیمارستان 250 تختخوابی شادگان، این زنجیره ایجادشده را تکمیل نماید.

این معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مجری پروژه یادشده وزارت مسکن و شهرسازی است، افزود: امید داریم که با هماهنگی و همکاری ایجاد شده بتوانیم این پروژه را در زمان مشخص به اتمام برسانیم و شیرینی این بهره‌برداری را به مردم منطقه هدیه بدهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استاندارد واحدی در نقشه‌ها و تجهیزات ساخت در کشور وجود دارد و در راستای دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم، امکانات عینا شبیه به استان‌های بیشتر توسعه‌یافته در این بیمارستان ایجاد می‌شود تا مردم بتوانند در این منطقه نیز خدمات مطلوبی را دریافت کنند.

جمال‌الدینی اضافه کرد: با توجه به طرح سلامت خانواده و پزشک خانواده و تکمیل آن با حضور مستمر مراقبین سلامت، افراد در معرض خطر شناسایی می‌شوند، مداخلات پیشگیرانه انجام خواهد شد و در نهایت با این تلاش به روزی برسیم که به اضافه کردن تخت بیمارستانی نیاز نداشته باشیم و به جمع کردن آنها مبادرت بورزیم.

وی خاطرنشان کرد: قدم دیگری که در چند سال گذشته رخ داده و با افزایش ضریب و تعداد در سال جدید، تکمیل شد بحث بومی‌گزینی بود که در آن حداقل 30درصد از ظرفیت نظام پذیرش در بخش رشته‌های حوزه سلامت به نیروهای بومی تعلق می‌گیرد و امیدوار هستیم با تدبیر سال گذشته مجلس شورای اسلامی این زنجیره تربیت، تحصیل و ارائه خدمت تکمیل شود.

در ادامه حسینی محراب استاندار خوزستان نیز در این مراسم عنوان کرد: از همه شادگانی‌ها و نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیران حوزه بهداشت و درمان این شهرستان تشکر می‌کنم و همچنین از دکتر محمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، دکتر سرمست و وزیر بهداشت و معاونین ایشان و وزیر راه و شهرسازی که همگی زحمت کشیدند و احداث این پروژه را در شادگان دنبال کردند نهایت قدردانی را دارم.

وی گفت: امیدوار هستم که بیمارستان 250تختخوابی شادگان که یکی از بیمارستان‌های بزرگ جنوب خوزستان خواهد شد در زمان پیش‌بینی‌شده توسط مشاور و به نحو احسن به بهره‌برداری برسد و مردم منطقه بتوانند از امکانات آن نهایت استفاده را ببرند.

در این مراسم، دکتر علی نبیان، رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور، حجت‌السلام والمسلمین مجید ناصری‌نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر سید محمد محمدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، امام جمعه و فرماندار شادگان و جمعی از  مدیران متناظر استانی حضور داشتند.

فاز یک بیمارستان یادشده در 2سال و با برآورد 2هزار 899میلیارد ریال هزینه در شادگان ساخته خواهد شد.

.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر